Керамічні вініри

З віком зуби зношуються, змінюють колір, на них з’являються тріщини, сколювання, а в дзеркалі так хочеться бачити гарну посмішку.
Вирішити цю проблему можна за допомогою встановлення вінірів – одного з видів незнімного протезування.

Вініри – це індивідуально виготовлені тонкі керамічні, або композитні накладки (мікропротези), які встановлюють на зовнішню сторону передніх зубів у вигляді пластинок.
Вініри можуть бути чудовою альтернативою фотополімерним реставраціям, адже на відміну від фотополімеру, керамічні вініри виглядають природньо, не травмують ясна, не змінюють свій колір, і найголовніше – вони міцні та надійні, і при належному догляді, служать десятки років.
Їх встановлюють на передню частину депульпованого або живого зуба за умови збереження достатньої площі його поверхні. Обточується тільки мінімальна частина зуба для кращого прилягання до пластинки. У середньому, товщина вінірів становить від 0,3 мм.

Показання до встановлення вінірів:
- очевидні зміни кольору зубів (загальне потемніння, жовтизна або забарвлювання в інший колір), поява окремих плям різного кольору.
- порушення форми та положення зубів.
- широкі міжзубні проміжки.
- дефекти емалі, сколювання, тріщини.
- непропорційно дрібні зуби нижньої або верхньої щелепи.
- наслідки реставрації зубів – численні або потемнілі пломби.

Використання сучасних дентальних мікроскопів дає змогу працювати в межах емалі, в результаті чого глибину препарування можна зменшити до 0,2–0,7 мм. Водночас зберігається емаль, до якої прилягає вінір із зубною поверхнею, і досягається потрібний оптичний ефект, а термін служби досягає 10 років. Його можна подовжити, якщо дотримуватись рекомендацій стоматолога.

Догляд за керамічними вінірами ідентичний догляду за натуральними зубами. Їх ретельно чистять зубною щіткою й пастою, використовують зубну нитку, ополіскувачі, двічі на рік приходять на плановий огляд до стоматолога та робити професійну гігієну ротової порожнини.