Інструкції по протидіях короновірусної інфекції в стоматологічних кабінетах та профілактиці професійного зараження
Інструкції по протидіях короновірусної інфекції в стоматологічних кабінетах та профілактиці професійного зараження.
1. Властивості COVID -19
На поверхнях активну дію зберігає до 10 діб.
Гине при температурі 60 С- через 15 хв.
Діють — дезінфектанти — спиртові, перекис водню, хлорвмісні, ультрафіолетове випромінювання, .
2. Засоби захисту для медпрацівників
Окуляри захисні.
Добре прилягають до шкіри обличчя, гнучка рамка з ПВХ, яка легко вписується в контури обличчя рівномірним тиском, закриває очі та навколишні ділянки, вміщує окуляри для корекції зору, прозору пластикову лінзу із захистом подряпин, непряма вентиляція для уникнення запотівання, багато (з можливістю знезараження) або одноразові.
Маска хірургічна
Медична хірургічна маска, з високою стійкістю до рідини, достатньою повітропроникністю, внутрішні та зовнішні поверхні повинні бути чітко визначені, структурована конструкція, яка не змінює форми при використанні.
Халат
Одноразового використання, стійкий до рідини, довжиною до середини литки, щоб покрити верх черевиків, світлих кольорів, бажано для кращого виявлення можливих забруднень, з петлями для пальця/пальців або еластичною манжетою для закріплення рукавів.
Рукавички для огляду
Рукавички для огляду, з нітрилу, без порошку, нестерильні. Довжина манжети переважно досягає середини передпліччя (наприклад, загальна довжина не менше 280 мм. Розміри S,M,L).
Рукавички повинні мати довгі манжети, що сягають значно вище зап’ястя, в ідеалі до середини передпліччя.
Щиток для лиця
Зроблений з прозорого пластику і забезпечує хорошу видимість як для користувача, так і для пацієнта, стійкий до запотівання (бажано), повністю покриває сторони і довжину обличчя, багаторазові, (виготовлені з міцного матеріалу, які можна очистити та дезінфікувати) або одноразові.
Кожен пацієнт вважається умовно інфікованим.
1. Прийом пацієнтів проводити у засобах індивідуального захисту (рукавички, маски, окуляри, медичні халати) всім працівникам, враховуючи адміністраторів та інших, які не надають стоматологічні послуги.
2. Миття рук проводити згідно інструкцій, перед і після прийомом пацієнтів, і після кожного дотику до предметів, дверних ручок , вимикачів, гаманців, грошей та інше, після дотику до зовнішньої поверхні маски, респіратора.
3. Одягання засобів індивідуального захисту проводити згідно інструкцій (строго).
4. Роздягання проводити строго дотримуючись правил, слідкувати щоб засоби індивідуального захисту не контактували з конюктивою очей, слизовими оболонками носа та рота. Якщо такий контакт відбувся, негайно промити очі та прополіскати ротову порожнину антисептиками , які призначені для цього.
5. Особа, яка проводить грошові операції, повинна працювати обов’язково в рукавичках, які після кожного розрахунку дезінфікувати в:
а)-перекисі водню, б)- спиртовмісних засобах.
6. Гроші кварцувати до 3-5 хв.з кожного боку, або термічно обробляти при t 60-65°С -3 хв.: прасування або щось інше.
8. Пацієнтів з ознаками гострого респіраторного синдрому не приймати, не надавати стоматологічну допомогу ( кашель, нежить, чхання, задишка, підвищена температура).
Вірус на поверхні зберігає активність 9-10 діб,в повітрі у приміщеннях 3 години поки не осяде на поверхні.
Якщо пацієнт з ознаками ГРВІ та гострим болем :
1. Негайно на пацієнта одягніть маску і тоді проводьте збір анамнезу.
2. Якщо торкнулись хворого — негайно вимити руки впродовж 20сек. з милом, обробити спиртовмісним антисептиком, якщо рукавички — обробити перекисом водню, потім зняти, занурити в дезрозчин, після чого помити руки, продезінфікувати, одягнути нові.
3. Родичів або супроводжуючих в приміщення чемно не допускати. Пацієнт має знаходитись в кабінеті при зачинених дверях, вікнах, при вимкненій вентиляції та вимкнених кондиціонерах.
4.Інші працівники не заходять в кабінет.
5.Після прийому таких пацієнтів негайно провести суцільну дезінфекцію інструментів,приміщення, обладнання ,провести кварцування, провітрювання.
6.Медпрацівники, які проводили обслуговування, повинні повністю зняти халат , шапочку, рукавички та занурити їх у дезрозчин, обробити руки і змінити засоби індивідуального захисту (щитки, окуляри продезінфікувати) ;обов’язково витримувати експозицію.
7. Організувати прийом пацієнтів так, щоб вони не зустріча лися у Вашому кабінеті.
Ви повинні бути переконані, що ви можете надати допомогу пацієнту безпечно для Вас і для персоналу, і попередити своє інфікування.
Правила утримання кабінету.
Перед входом килимок змочений у деззасобі, кожен пацієнт ретельно витирає ноги,
знімає верхній одяг, після чого обробляє руки (H2 O2, антисептик) під контролем працівників, після чого пацієнт може проходити в кабінет для обслуговування.
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) після прийому пацієнтів:
1) Одноразового використання- дезінфікуються (замочуються в дезрозчині), витримується експозиція та утилізуються;
2) Багаторазового використання – очищаються, знезаражуються, халати перуться щодня. Окуляри і щитки після кожного пацієнта підлягають дезінфекції, взуття протирається деззасобом.
3) Інструменти обробляються одразу після прийому як завжди.
4) Кабінети та обладнання ретельно дезінфікують, усі ручки та вимикачі обладнання та шухляд, кварцується, провітрюється, витримується експозиція.
5) Після закінчення зміни стандартні заходи прибирання та дезінфекції, кварцування та провітрювання.
Кондиціонерами не користуватися - на фільтрах осідають збудники.
Спецодяг щодня прати, мати щонайменше три змінних комплекти.
Персонал має бути навчений і протестований на вміння користуватися ЗІЗ (засобами індивідуального захисту), одягання та роздягання.
Дбайте про своє здоровя і своїх пацієнтів.
Будьте здорові.
Лікар епідеміолог Павлів Ганна.